Vllaznia-Koper 2-1

18/07/2008 13:54

Ndeshja e Vllaznise me Koperin e Sllovenise perfundoi me nje rezultat shume te mire per Vllaznine e Shkodres.Lojtari i ri i Vllaznise dhe lojtari "zbulues" Sukaj beri te dy golat e Vllaznise.Golat jane shenuar ne minutat '7 nga Sukaj, '44 nga Sukaj perseri dhe ne minuten '68 nga lojtari slloven Mitja Viler.Nje gol spektakular nga 20 metra nga nje gjujtje bombe.Vllaznia keshtu hapi nje hap te madh dhe ne Shkoder duhet te fitoje ose ne nje rezultat barazim.Keshtu Vllaznia eshte skuadra e pare Shqiptare qe fitoi ne kete vit.Ne fund te lojes tranieri i Vllaznise Canaj u shprehu qe Vllaznia luajti me zemer dhe prandaj fitoi ndeshjen.Sukaj u shpreh qe te dielen do firmos per nje skuader te re,por ai nuk tha se ne cfare skuadre do firmosi.
 

Back

Search site

© 2008 Te gjitha te drejtat te rezevuara.www.Media-Shqip.Ch