Article archive

Kufoma në Lushnje, e masakruar dhe e djegur

07/08/2008 08:53
Lushnje- Kufoma e gjetur nga barinjtë në Lushnje u nis drejt Tiranës për ekzaminime, në mënyrë që të mundësohet gjetja e identitetit. Policia e zonës ka marrë në pyetje rreth 15 banorë, por asnjë prej tyre nuk ka ndihmuar për identifikimin e kufomës. "Dyshohet se viktima nuk i përket zonës, por...
>>

Elbasan, aksidentohet rëndë 36-vjeçarja

07/08/2008 08:52
Elbasan- Një 36-vjeçare është aksidentuar nga një mjet me targa greke, drejtuesi i të cilit është larguar nga vendi i ngjarjes, pa i dhënë ndihmën e parë të dëmtuarës. Sipas policisë së Elbasanit, aksidenti ndodhi në aksin rrugor Cërrik–Belsh, në fshatin Shalës. “Një autoveturë me targa greke ka...
>>

Arrestohet, goditi me mjete të forta 37-vjeçarin

07/08/2008 08:52
Elbasan- Kanë dashur të vrasin një bashkëfshatar, duke e goditur me mjete të forta e më pas e kanë tërhequr zvarrë me makinën e tyre. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gostimë të Elbasanit, kur shtetasi i dëmtuar është 37-vjeçari, K.B, që aktualisht ndodhet në spitalin kirurgjik të Elbasanit. Sipas...
>>

Vllaznia,Me lojtare nderkomtare

07/08/2008 08:51
Vllaznia është në pritje të një futbollisti ganez, por që aktivizohet në Turqi me Hacettepe, skuadër për të cilën nënshkruan edhe Xhevair Sukaj, Gilman Lika e Admir Teli. Ganezi 23-vjeçar quhet James Boadu dhe mund të vijë në Shkodër në formën e huazimit. Mesa duket klubi shkodran është...
>>

Maradona ne Shqipni?

04/08/2008 13:16
Diego Armando Maradona, futbollisti i famshëm argjentinas që ka luajtur për skuadrën italiane të Napolit, pritet të ndjekë nga afër ndeshjen Vllaznia- Napoli që do të luhet në 14 gusht në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, në kuadër të Kupës UEFA. Lajmi bëhet i ditur nga ATSH e cila i...
>>

Han i çuditshëm, lë jashtë kombëtares Salihin!

03/08/2008 23:04
Janë publikuar dje nga trajneri i kombëtares Ari Han dy listat e lojtarëve për miqësoret e radhës, atë me Arabinë Saudite, më 21 mars, si dhe Moldavinë, më 26 mars. Nëse te lista që është për ndeshjen me "sheikët" nuk ka ndonjë surprizë, pasi janë thirrur lojtarët e klubeve shqiptare, ndryshe...
>>

Nga një mori futbollistësh që erdhën në provë në Shkodër, ia doli vetëm mbrojtësi kroat

03/08/2008 23:04
Pasditen e djeshme kanë nisur zyrtarisht përgatitjet e ekipit të Vllaznisë për ndeshjet e Kupës UEFA. Në orën 17:00, thuajse e gjithë lista e lojtarëve që u publikua disa ditë më parë për të qenë pjesë e skuadrës është vënë në rresht para trajnerit Agim Canaj. Për këtë të fundit, ka qenë kontakti i...
>>

Dyshimi, shiten 297 raketa tokë-ajër

03/08/2008 23:03
Mes datës 16 dhe 18 maj një avion i huaj ka zbritur në aeroportin nderkombëtar të Rinasit. Aresyeja? Majft e çuditshme! Do të ngarkohej me 287 raketa tokë-ajër të tipit Manpad, të cilat janë marrë nga depot e ushtrisë shqiptare dhe janë nisur drejt një destinacioni që askush nuk e di. E gjithë...
>>

Cana "vesh" fanelen e kombetares se Kosoves

02/08/2008 11:51
(Prishtinë, 1 gusht) - Ylli i futbollit shqiptar, Lorik Cana, edhe një herë ka ndihmuar futbollin e Kosovës. “Federata e Futbollit e Kosovës para ndeshjes Kosova-Yjet që u zhvillua më 14 qershor, ka pranuar nga Agim Cana ish -futbollisti i brezit të artë të Prishtinës dhe i biri i tij Lorik Cana...
>>

Ngrehu Ismail Bej nga varri!

02/08/2008 11:49
Dje mësuam sërish se krerët e universitetit të Vlorës nuk tërhiqen. Janë të bindur top se shkolla e tyre nuk e meriton atë emër.    Ose më mirë, që Ismail Qemali nuk e meriton atë shkollë. Më saktë akoma, janë të bindur se mes dy palëve nuk gjendet asnjë pikë bashkimi. Dhe se puna s’pret...
>>

Items: 1 - 10 of 48

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

© 2008 Te gjitha te drejtat te rezevuara.www.Media-Shqip.Ch